Zima to czas, kiedy szczególnie musimy zadbać o nasz motocykl, gdyż warunki panujące na zewnątrz to da niego nie lada wyzwanie. Odpowiednia opieka jest kluczowa dla stanu technicznego i wizualnego naszej maszyny w nowym sezonie.

Przede wszystkim motocykl warto zimować w garażu lub w innym pomieszczeniu, w którym panuje dodatnia temperatura. Jeśli nie mamy dostępu do takiego pomieszczenia możemy skorzystać z dostępnych na rynku usług przechowalni motocykli (tzw. zimowanie motocykla), gdyż trzymanie naszego pojazdu „pod chmurką”, a szczególnie kiedy mamy do czynienia z mrozem, ulewnym deszczem czy śniegiem, będzie skutkować m.in. przyspieszoną korozją elementów nośnych, zawieszenia czy układu hamulcowego.

W tej sytuacji najbardziej szkodliwa dla motocykla jest wilgoć, która negatywnie wpływa na wszystkie elementy i podzespoły elektryczne. Tutaj niestety nie pomoże nawet nakrycie motocykla pokrowcem, gdyż wilgoć zawarta w powietrzu zbiera się pod plandeką, a nie mogąc odparować przez nieoddychające nakrycie, sprawia, że motocykl „dusi się” w tych warunkach całą zimę.

Gdzie garażować?

MxLife oferuje zimowanie motocykli w bezpiecznym, suchym garażu. Budynek znajduje się na ogrodzonej dozorowanej posesji.
Posiadamy ubezpieczenie parkowanych u nas pojazdów.

Koszt zimowania motocykla:
90 zł brutto/miesiąc – mały skuter, motorower.
110 zł brutto/miesiąc – duży skuter, motocykl średniej wielkości.
130 zł brutto/miesiąc – duże motocykle typu cruiser, chopper oraz motocykle turystyczne.
150 zł brutto/miesiąc – ATV
Cena uwzględnia rabat 5% za płatność z góry.

Dlaczego warto u nas garażować?

  • Wystawiamy faktury i paragony na świadczone przez nas usługi. Akceptujemy płatności kartą.
  • Sporządzamy umowę przechowania motocykla i protokół zdawczo-odbiorczy.
  • Podczas zimowania możemy wykonać naprawy, na które w sezonie szkoda było czasu, a także przeprowadzić serwis przed nowym sezonem.