ORTEZA POD K300

DLA MNIE / Ochraniacze / Kolan /


[K3013_008_M8]

Cena: 2,162.75 PLN
Dostępność:
brak towaru
Przewidywany czas realizacji zamówienia 7 dni.
Rozmiary:
Ilość:
Kup teraz

 

Ortezy kolan POD K300 - rama wykonana z nylonu wtryskiwanego pod ciśnieniem, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym, gwarantuje bardzo dużą wytrzymałość, elastyczność oraz bardzo niską masę. Zawias wykonany w technologi syntetycznych ścięgien wzorowany na ludzkim kolanie gwarantuje płynność ruchów. Wyjmowane wnętrze z materiału antybakteryjnego nadaje się do prania ułatwiając utrzymanie go w czystości. Domontowana, pływająca osłona rzepki ustawia sie zawsze na wprost kolana i przenosi siłę uderzenia na ramę. Regulowana blokada kąta wyprostu kolana wspomaga rehabilitację po kontuzjach i rekonstrukcji stawu kolanowego. Dzięki takiej konstrukcji ortezy POD MX K300, udało sie osiagnąć bardzo wysoką efektywność, wytrzymałość oraz komfort użytkowania przy zachowaniu bardzo niskiej wagi (jedna z najlżejszych ortez na świecie - 650g).


WSKAZANIA
• Orteza K300 dedykowana jest dorosłym motocyklistom, niezależnie od poziomu doświadczenia.
• Stosowana jako element profilaktyki przy sportach kontaktowych i wyczynowych. 
• Wspomaga procesy rehabilitacji przy wystąpieniu dysfunkcji ACL, PCL, MCL, LCL. 
• Pomaga wrócić do pełnej sprawności po rekonstrukcji ACL. 
• Ogranicza przeprost stawu kolanowego (z możliwością ustawienia maksymalnego kąta wyprostu).
• Orteza została tak skonstruowana by mogła być użytkowana podczas jazdy na motocyklu oraz do użytku codziennego podczas rehabilitacji stawu kolanowego.


FUNKCJONALNOŚĆ
• Opatentowany system zawiasu „Human Motion Hinge” wzorujący się i naśladujący ruch ludzkiej nogi dzięki zastosowaniu technologii syntetycznych ścięgien. Rozwiązanie to gwarantuje pracę zawiasu zawsze tak samo, niezależnie od warunków użytkowania gwarantując maksymalną ochronę stawu kolanowego i nie ograniczając płynności ruchów. Możliwość ustawienia maksymalnego kąta wyprostu pozwala na dopasowanie ortezy pod indywidualne potrzeby użytkownika. 
• Rama wykonana z wtryskiwanego ciśnieniowo Nylonu wzmocnionego włóknem szklanym w celu zapewnienia maksymalnej ochrony kolana i utrzymaniu wysokiego komfortu użytkowania.
• Pływająca osłona rzepki ustawia się zawsze na wprost kolana w celu przejęcia siły uderzenia i przeniesienia jej na ramę ortezy bez obciążania stawu kolanowego.
• W pełni demontowana wyściółka wykonana z materiału antybakteryjnego nadającego się do prania w celu zapewnienia prawidłowej higieny i utrzymania idealnego komfortu termicznego.
• Paski mocujące dzięki mocowaniu na ruchomych zastrzałach i płynnej regulacji zapobiegają przemieszczaniu się ortezy podczas użytkowania stabilizując kolano i chroniąc je przed urazami. 
• Dzięki bardzo lekkiej konstrukcji i możliwości demontażu osłony rzepki, orteza jest wygodna w codziennym użytkowaniu, podczas rehabilitacji stawu kolanowego nosząc ją pod spodniami.Sugerowane produkty z kolekcji:
doczytywanie ....