ŚWIECA ZAPŁONOWA IRYDOWA NGK IFR-8H-11

DLA MOTOCYKLA / Układ Elektryczny / Świece i fajki /


[IFR8H11]

Cena: 119.90 PLN
Dostępność:
brak towaru
Przewidywany czas realizacji zamówienia 2 dni.
Ilość:
Kup teraz

 

Rozwartość klucza:16,0 mm

Średnica gwintu:14,0 mm

Długość gwintu:19,0 mm

Odstęp elektrod:1,1 mm

Opornik:entstört, 5 kOhm

Świece zapłonowe irydowe NGK przedstawiają aktualnie najwyższej jakości rozwiązanie techniczne. Świece te posiadają końcówkę elektrody środkowej ze stopu irydu. Jest ona przyspawana laserowo specjalną metodą.

Metal szlachetny iryd jest jednym z najtwardszych metali na świecie. Topi się dopiero od 2450 °C i jest bardzo odporny na erozję iskrową. Zastosowanie irydu powoduje, że okres użytkowania takiej świecy jest przeciętnie dwukrotnie dłuższy w porównaniu ze świecą standardową. Poza tym metal szlachetny pozwala wykonać znacznie cieńszą elektrodę środkową - tylko 0,6 mm. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na napięcie zapłonu i poprawia rozchodzenie się frontu płomienia w komorze spalania.

UWAGA:

Po wkręceniu nowej świecy należy uruchomić silnik i pozostawić go pracującego do momentu uzyskania temperatury eksploatacyjnej. Powoduje to tzw. wygrzanie świecy. NIE WOLNO pod żadnym pozorem wyłączać silnika po krótkotrwałej pracy, grozi to uszkodzeniem nowej świecy! Należy pamiętać również aby nie wykręcać świecy z gorącego silnika, ponieważ grozi to uszkodzeniem głowicy.
 Sugerowane produkty z kolekcji:
doczytywanie ....